Erdemli Devlet Hastanesi  /  İnternet Randevu Sistemi

    " Herşeyin Başı Sağlık "
  Uz.Dr. M. Yavuz GÖZÜKARA
         Genel Sekreterimizin
          Yeni Yıl Mesajı

   Hastane Yöneticisi
   Uz.Dr. Yahya EFE
    Hasta Hakları Birimi
    Aylık Acil Dr.Çalışma List
    Aylık Hekim Çalışma List
   Günlük Doktor Çalışma List
   Nöbetci Hekim Çalışma List
    Eğitim Etkinliklerimiz
    Ziyaret kuralları ve saati
    Kurum Ödeme Planı
    Refakatçi Kuralları
    Hizmet Standartları Tabl
    Hizmet Envanteri Tablosu
    Anlaşmalı Kurumlar
    Faydalı Linkler
    İhaleler
    Eğitim Katologları
    Tebrikler - Taziyeler
    E-Posta
    e-Reçete Sorgulama

Erdemli Devlet Hastanesi Laboratuvar Sonuç Sorgulama Sistemi

Erdemli Devlet Hastanesi İnternet Randevu Sistemi İçin Tıklayın

      Not : Bakanlık kararı ile 65 yaş ve Üstündeki hastalara poliklinikte tedavi önceliği uygulanmaktadır.

      İnternet erişiminin olduğu her yerden, kurumun web sitesi üzerinden, TC Kimlik Numarası ile (Hastanemiz sistemine kayıtlı olunması şartı ile) istenen GÜN ve SAAT için randevu alabilme kolaylığı sağlayan, yüksek maliyetli altyapı çalışması gerektirmeyen elektronik bir sistemden oluşuyor. Yeni nesil İnternetten Randevu Sistemi, kullanıcılara bütünü ile web tabanlı bir yapıda inşa edilmiş olan interaktif bir işleyiş sunuyor.

       Hasta ya da hasta yakınlarını, sağlık kuruluşlarına giderek randevu sırası beklemek ya da telefon etmek zorunda bırakmayan, uygun olmayan saat ve güne göre randevu verme olumsuzluğunu yok eden, kullanıcının seçimine göre özelleştirilebilen, zenginleştirilmiş randevu sisteminden oluşuyor. İnternet erişiminin bulunduğu her yerden internet hızında randevu sağlıyor.

       Hasta ya da hasta yakınlarının en yakın hastaneden, evlerinden, işyerlerinden, internet kafelerden mobil terminaller ile (cep telefonu, el bilgisayarı vb) hareketliyken de internete girerek, hastanenin web adresi üzerinden kolayca randevu almalarını sağlıyor. Sistem, sağlık kuruluşundaki zaman ve işgücü kayıplarını yok ediyor

      Hastaları randevu almak için hastaneye gitme zahmetinden kurtaran, hastanede geçirecekleri zamanı azaltan, zaman ve işgücü kayıplarını yok eden randevu işleyişi sunuyor. İnternetten Randevu Sistemi, ucuz ve çağdaş olan internet kullanımına dayalı randevu işleyişini amaçlıyor. Hastanenin web adresi üzerinden TC Kimlik Numarası ile randevu alınıyor

      SMS ile Randevu, WAP ile Randevu, Telefonla Randevu ve Kiosk Sistemi ile entegre çalışan, hastanenin web adresi üzerinden ulaşılan İnternetten Randevu Sistemi’ne TC.Kimlik Numarası ile giriş yapılıyor. Kişisel bilgilerini dolduran hasta ve hasta yakınları, kişisel bilgiler, tarih, servisler, saat gibi seçenekleri adım adım izleyerek ve randevularını onaylayarak işlemlerini sonuçlandırıyorlar.

      - Web tabanlı interaktif sistem sunuyor.
      - Yeni Nesil Randevu Sistemi, bütünü ile web tabanlı bir yapıda inşa edilmiş olan interaktif bir işleyiş sunuyor.
      - Hastalara çağdaş çözümler sunan, sistem olarak öne çıkıyor.
      - İnternetten Randevu Sistemi, bilgi teknolojilerinin sunduğu yenilikleri ve kolaylıkları en üst seviyede kullanıyor.

      İnternet kullanımının hızla yaygınlaştığı ülkemizde, internet erişiminin bulunduğu her yerden randevu alma yöntemi de hızla yaygınlaşıyor. İnternet kullanımının yaygınlaştığı ve büyük sanayinin hakim olduğu kentlerde sağlık kuruluşlarındaki hizmet kalitesini yükselten, hastalara çağdaş çözümler sunan elektronik sistem olarak öne çıkıyor. Daha küçük yerleşimlerde ise internet teknolojisini kullanan, gelişmeye açık sağlık kuruluşları olarak hastalara yeni çözümleri sunuyor.

      Randevu listelerinde poliklinik isimleriyle birlikte hekim isimleri de listeleniyor.

      Randevu listelerinde Randevu Veren, Vermeyen, Kotası Dolan Poliklinikler, Kalan Randevu Sayısı, Verilecek Toplam Randevu Sayısı gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Ayrıca randevu listelerinde; poliklinik ve alt poliklinik isimleri ile birlikte hizmet sunacak hekimlerin isimleri de listeleniyor. Böylelikle hasta, muayene olmak istediği polikliniği seçerken Hekim Seçme Hakkı’nı da kullanmış oluyor. Grafik ve metin halindeki randevu raporları alınıp, detaylı analiz yapılıyor. İnternetten alınan randevuların istatistikleri, günlük, aylık, yıllık, olarak grafik ve metin halinde alınıyor. Bu raporlar üzerinden ayrıntılı analizler yapmak mümkün oluyor.

      Randevu bilgileri hastanın eposta adresine ya da GSM numarasına iletiliyor

      Sistem, başarı ile alınan randevunun bilgilerini hastanın eposta adresine ileti olarak ya da GSM numarasına kısa mesaj olarak gönderiyor. Randevu tarihi ve saatini hastaya hatırlatılıyor. İstenirse belirli sıklıklarla bu işlem yenileniyor. Randevularına gelmeyen hastalara randevu verilmesi engelleniyor. Bu sistem sayesinde randevularına gelmeyen hastaların uyarılması ve belirlenen sınırın aşılması durumunda randevu verilmesi engelleniyor. Randevu verilmesi engellenenler arasında yer alan hastalar, ilgili sağlık kuruluşunun bilgi işlem servisine başvurarak engelin kaldırılmasını talep edebiliyorlar. Barkod etiketleri ile oluşabilecek sıraların önüne geçiyor.

      Hastaların sıra numaralarının yer aldığı müracaat barkod etiketleri günlük bazda tek tuşla oluşturuluyor. Barkod etiketleri sayesinde poliklinik önlerindeki birikmelerin önüne geçiliyor.

       Kişisel Bilgiler ; Hastanenin web sayfasından İnternetten Randevu Sistemi’ne ulaşıldığında karşılaşılan ilk ara yüz Kişisel Bilgiler arayüzüdür.
Bu arayüzde; girilen TC Kimlik Numarasına göre hastaya ait kişisel bilgiler görüntüleniyor. Gelen kişisel bilgiler doğru ise ve randevu ile ilgili bilginin hastaya iletilmesi isteniyorsa telefon (3 haneli alan kodu ve 7 haneli) veya eposta adresi (***@***.***) bilgileri giriliyor. Randevu ile ilgili bilginin hastaya iletilmesi istenmiyorsa iletişim bilgileri atlanıp İLERİ tuşuna basarak randevu alma işlemine devam ediliyor.

      Aktif Randevu Listesi Hastaya ait aktif randevular varsa sistem otomatik olarak hatırlatıyor. Eğer randevu iptal edilmek isteniyorsa: listelenen randevulardan iptal etmek istenen randevu seçilerek alınan randevunun onay kodu yazılarak “Seçtiğim Randevuyu İptal Et” tuşuna basılarak randevu iptal ediliyor.

      Tarih Seçimi Bu ara yüzde sistemin verdiği randevu tarihleri listeleniyor. Randevu almak istenen tarih seçilip İLERİ tuşuna basılıyor.

      Servislerin Listelenmesi; Bu ara yüzde poliklinik isimleri ile beraber poliklinikliğe ait hekim isimleri de listeleniyor. Hekim isimlerinin bulunmadığı poliklinikler ana polikliniği ifade ediyor. Bir ana poliklinik seçilip       İLERİ tuşuna basılınca, o polikliniğin alt poliklinikleri listeleniyor. Poliklinik listelemesinde poliklinik durumu üç şekilde ifade ediliyor.

      Randevu Alınabilir; beyaz renkli alanlar, randevu alınabilecek servisleri ifade ediyor.
      Hizmet Vermiyor; kırmızı renkli alanlar, servisin randevu vermediğini ifade ediyor.
      Randevular Doludur; sarı renkle ifade edilen alanlar, randevu kotası dolan servisleri ifade eder.

      Servis listesinde servislerin kalan randevu sayısı ve verebilecek toplam randevu sayısı listelenir. Bu alanda servis seçildikten sonra İLERİ tuşuna basarak randevu alma işlemine devam edilir.
Randevular Doludur; sarı renkle ifade edilen alanlar, randevu kotası dolan servisleri ifade ediyor. Servis listesinde servislerin kalan randevu sayısı ve verebilecek toplam randevu sayısı listeleniyor. Bu alanda servis seçildikten sonra İLERİ tuşuna basarak randevu alma işlemine devam ediliyor.

      Alt Servislerin Listelenmesi: Bu ara yüzde alt servis isimleri listeleniyor. Poliklinik isimleri ile beraber poliklinikliğe ait hekim isimleri de listeleniyor. Poliklinik listelemesinde poliklinik durumu 3 şekilde ifade ediliyor.

      Randevu Alınabilir; beyaz renkli alanlar, randevu alınabilecek alt servisleri ifade ediyor.
      Hizmet Vermiyor; kırmızı renkli alanlar, alt servisin randevu vermediğini ifade ediyor.
      Randevular Doludur; sarı renkli alanlar, randevu kotası dolan alt servisleri ifade ediyor.

      Alt servis listesinde servislerin kalan randevu sayısı ve verebilecek toplam randevu sayısı listeleniyor. Bu alanda servis seçildikten sonra İLERİ tuşuna basarak randevu alma işlemine devam ediliyor.

      Saat Seçimi: Bu ara yüzde sistemin izin verdiği randevu saatleri listeleniyor. Randevu almak istenen saat seçilip ileri tuşuna basılıyor. Seçilemez durumda olan randevu saatleri önceden alınmış olduğunu gösteriyor. Bu aşamaya kadar seçilen randevuya ait tüm bilgiler listeleniyor. Randevuya ait bilgiler doğru ise RANDEVU AL tuşuna basılarak randevu alınıyor.

      Randevu Bilgileri: Alınan randevuya ait bilgiler listeleniyor. Bu arayüzdeki bilgiler hasta tarafından saklanıyor. Hasta Randevuya geldiğinde veya randevuyu iptal etmek istediğinde bu bilgilerden yararlanılıyor. Sıra numarası ve onay kodu randevu işlemlerinde mutlaka gerek duyulacak bilgiler oluyor. Başarı ile alınan randevunun bilgileri eposta adresine ya da GSM numarasına mesaj ile iletiliyor. Randevusunu başarı ile alan hasta veya hasta yakınının randevu saatinden 15 dakika önceden ilgili serviste olması gerekmektedir.


Her Hakkı Saklıdır©  |  http://www.erdemlidh.gov.tr  |  Erdemli Devlet Hastanesi - 2010
Bu site en iyi İnternet Explorer 8.0 veya üzeri tarayıcıda ve 1024 X 768 Ekran çözünürlüğünde görüntülenir.
[   Tasarım ve Programlama :   -  Ofisnet Bilgisayar Elektronik Ltd.Şti.  ]